најдоброто решение за големопродажба за вашите музички алатки за медитација и исцелување звук

Потребно ви е повеќе од кинески гонг или тава за пеење, потребен ви е провајдер ветеран со 40-годишно искуство во производството на инструменти за исцелување звук за да го изградите вашиот бренд и да го зголемите вашиот профит. Дозволете DORHYMI да ви помогне да постигнете деловен успех.

ПРИЛАГОДЕН

Можете да го прилагодите дијаметарот, големината, дебелината и бојата на вашиот инструмент

САМОФАБРИКА

Предностите на сопствената фабрика се цена, време на испорака, обезбедување квалитет, флексибилност

НИСКО МОК

Сè уште сте загрижени? Нема проблем, нискиот MOQ ви помага да избегнете загуби. 1-3 парчиња почетна количина на нарачка

Чаша за пеење со кристали на големо, приспособете го јазичниот тапан за шалче, инструменти за лекување и медитација.

Понудете повеќе од 20 прилагодени дизајни

јасно

матирано

дизајн на чакра

јасно со дизајн

златен дизајн

лак

матирано со дизајн

матирано со златен дизајн

сад за пеење со матен кристал со златен дизајн

матирано со дизајн на следбеници

матирано со дизајн на следбеници

титаниумски

сад за пеење со кристал обложен со титаниум

сјаен мат титаниум

сјаен мат титаниум

лак со дизајн

сад за пеење со лак кристал со дизајн

титаниумски и дизајн

титаниумски и дизајн

титаниум плус лак

титаниум плус лак

Апликација со замрзнат титаниум

Апликација со замрзнат титаниум

ПОЗЛАТЕНО

позлатен кристален сад за пеење

матирано со златен цртеж

матирано со златен цртеж

матирано плус титаниум со дизајн

матирано плус титаниум со дизајн

титански обложен плус лак со дизајн

титански обложен плус лак со дизајн

позлатено со дизајн

позлатено со дизајн

апликација со матирано позлатено

апликација со матирано позлатено

титаниум позлатен цртеж

титаниум позлатен цртеж

титаниум плус позлатен

титаниум плус позлатен

титаниум плус злато со дизајн

титаниум плус злато со дизајн

апликација со двојно позлатено

апликација со двојно позлатено

шарена матирана чинија

шарена чинија за пеење со матирано кристално

Целосен каталог

Пополнете ја вашата поинаква ситуација

Лична
предност

Различни инструменти испуштаат различни чувства и емоции кои можат да се почувствуваат преку музиката. Важноста на музичките инструменти често се занемарува, но тие се суштински дел од уживањето во музиката.

музика
образование

Добро заокруженото образование е од суштинско значење за учениците да успеат во денешниот свет. Вештините што еден ученик ги учи на училиште ги поставуваат темелите за нивната идна кариера и живот. Една од најважните вештини што студентот може да ги научи е како да свири инструмент.

Медитација
Одгледување

Музиката е моќна форма на уметност која може да ви помогне да се опуштите и да се фокусирате. Музиката постои со векови и сè уште е една од најпопуларните форми на забава. Може да ни помогне да се опуштиме и да се фокусираме, но има и многу други придобивки.

Терапија
&Звучно исцелување

Често се користи во одгледувањето на умот како начин да се смири умот и да се донесе медитативна состојба. Исто така, се покажа дека го намалува нивото на стрес, ја зголемува когнитивната функција, ја подобрува меморијата, ја зголемува вашата креативност и вештините за решавање проблеми, ја намалува анксиозноста или депресијата, го намалува нивото на крвниот притисок, па дури и промовира губење на тежината!

Се вели дека чакрите се центри на духовна и физичка енергија. Нашите чакри се усогласени кога вибрираат со иста фреквенција. Кога нашите чакри не се усогласени, тие предизвикуваат нерамнотежа во нашето физичко и духовно јас.

Во човечкото тело има седум точки на чакра, од кои секоја одговара на различна боја и различна област од животот на која му треба внимание. Седумте чакри се седум различни нивоа на свест. Можеме да ги толкуваме како различни фази на нашата духовна еволуција.
Сите тие се меѓусебно поврзани и сите имаат своја специфична фреквенција што ја произлегуваат. Следното е краток вовед во седумте главни чакри:

Првата чакра, која исто така се нарекува коренска чакра, е поврзана со нашите инстинкти за преживување, физичките потреби и основните емоции како што се стравот, лутината и радоста. Втората чакра е поврзана со сексуалноста и креативноста и нејзината фреквенција е портокалова. Третата чакра се однесува на самодовербата, силата на волјата и самодовербата и нејзината фреквенција е жолта.
Четвртата чакра се однесува на љубовта, сочувството и толеранцијата; неговата фреквенција е зелена. Петтата чакра се однесува на комуникациските вештини; неговата фреквенција е сина или виолетова. Шестиот се однесува на интуицијата; неговата фреквенција е индиго. Седмата чакра е круната чакра, таа се однесува на нашиот духовен развој и просветлување, нејзината фреквенција е виолетова.

вежбајте медитација на чакра

луѓе чакра
Пуштете видео за кристал, пеење, чинии, за, исцелување и медитација.

решение за вашето заздравување на звукот од 7 чакри

Имаме широк асортиман на производи кои одговараат на вашите потреби. Можете да изберете од различни форми, големини и бои на кристално пеење чинии, гонги и тапани за раце.

0 +
Години на искуство

Широки прилагодени опции

големина

Ние нудиме можност за производство на различни големини на стаклени инструменти за да се осигураме дека ќе го добиете точниот производ што го сакате.

· Само приспособете ја големината

Боја

Имате широка палета на бои од кои можете да изберете, што ќе ви помогне пофлексибилно да се промовирате на пазарот и да донесете некои уникатни парчиња кои доминираат.

· Црвена, портокалова, жолта, зелена, зелена, сина, виолетова, зависи од вас

Површина

Мора да бидете флексибилни за да одговорите на различни потреби и да понудите целосен опсег на површински третмани за да го зголемите опсегот на услугите на вашиот производ.

· Замрзнато, мазно, транспарентно, проѕирно, прилагодено лого

 

Тон

Различни тонови можат да постигнат различни лековити ефекти, ова е широк избор на тонови што може да се приспособат и нашите експерти ќе ви помогнат да бидете попрофесионални.

· Широки, популарни тонови: CDEFGABC

достигнување

Над 1300+ Завршете медитација и сѐ уште се брои

Дорхими постојано ја истражува технологијата и дизајнот, со цел да обезбеди задоволителна услуга и да го издвои производот поврзан со медитација. 

0 +
Години искуство
0 00 +
Задоволни клиенти

Прецизно производство

Ние нудиме ново ниво на производство кое е прецизно, ефикасно и прилагодено на вашите специфични потреби. Имаме најнова технологија и опрема за да ги направиме вашите производи токму онака како што ги замислувате. Нашиот тим е високо квалификуван и се гордее со својата работа. Ние сме посветени на обезбедување на најдоброто можно искуство за нашите клиенти.

Безбедно пакување и логистика

Нудиме безбедно пакување и логистика за вашиот бизнис. Ние сме посветени на обезбедување на највисоко ниво на безбедност и сигурност за вашите производи. Нашето пакување е дизајнирано да ги заштити вашите производи од оштетување при испорака и ракување

Галерија

Погледнете ги алатките за исцелување медитација и звук што ги направивме

Фрлите поглед на сет од кристален сад за пеење и идеите за тапан за јазик hanpan што ги направивме за нашите клиенти.

Медитацијата е практика која постои со векови. Различни култури имаат различни имиња за тоа, но целта е секогаш иста: да се смири умот и да се фокусира на сегашниот момент. Постојат многу различни начини за медитација, но сите вклучуваат фокусирање на вашиот здив или мантра.

Некои луѓе сметаат дека медитацијата им помага да постигнат чувство на внатрешен мир и смиреност. Тоа може да биде корисно и за намалување на стресот и анксиозноста. Докажано е дека медитацијата го подобрува менталното здравје во целина, па дури и може да помогне во борбата против депресијата.

звук исцелување е употребата на звучни фреквенции за да се влијае на енергетските полиња на телото и да се промовира заздравувањето. Звучно исцелување се користи со векови во различни култури за различни цели, вклучувајќи релаксација, медитација, ослободување од болка и духовен раст. Денес, многу луѓе користат звучно исцелување за лекување на различни физички и емоционални проблеми.

Постојат многу различни видови на звучни исцелувања, но сите вклучуваат употреба на звучни бранови за да влијаат на енергетските полиња на телото. Звучните исцелувања може да се направат со инструменти како што се камертон или чинии за пеење, или со твојот глас. Типот на заздравување на звукот што го користите ќе зависи од вашите потреби и преференции.

Некои луѓе сметаат дека едноставното слушање смирувачка музика може да им помогне да се релаксираат и да го промовираат лекувањето. Други претпочитаат да користат поспецифични звуци или скандирања кои се специјално прилагодени за нивните потреби.

Постојат многу различни алатки кои можат да се користат за медитација. Чаши за пеење, тави и кристални инструменти се едни од најпопуларните. Секоја алатка има свој уникатен звук и вибрации кои можат да помогнат да се смири умот и да се фокусираат мислите.

Чашите за пеење се користат со векови во медитација и молитвата. Звукот на садот се вели дека е хармоничен и балансирачки, обезбедувајќи простор за умот да се смири и да се фокусира. Рамките се релативно нов инструмент, но брзо станаа популарни меѓу медитаторите. Тие имаат длабока резонанца која помага да се смири умот и да се отвори срцето. Кристални инструменти како камертон, ѕвончиња и стапчиња за дожд исто така најчесто се користат во медитацијата. Секој од нив има своја уникатна вибрација која може да помогне да се отстрани негативната енергија и да се создаде простор на мир и тишина.

Половина година Има многу различни инструменти кои можат да се користат за заздравување на звукот. Некои од најпопуларните вклучуваат чинии за пеење, тави и кристални инструменти. Секој вид инструмент има свој уникатен звук и вибрации кои можат да помогнат да се врати рамнотежата и хармонијата во телото. Чашите за пеење често се користат за промовирање на релаксација и ослободување од стресот, додека панталоните може да се користат за стимулирање на креативноста и интуицијата. Кристалните инструменти се познати по нивната способност да ја исчистат негативната енергија и да го промовираат заздравувањето.

Стапи во контакт со нас

Производител на тапани за пеење на кинеска кристална чинија и тапа

Дали сакате да ги приспособите садот за пеење и тавата? Контактирајте со нас сега